Zaznacz stronę

Z chwilą podjęcia decyzji Zarządu Xilinx (Victor Peng, dyrektor generalny), dotyczącej zmiany koncepcji wizji firmy – która obecnie ma dostarczać rozwiązania służące przyspieszaniu centrów danych –  dokonano analizy oferty kluczowych producentów specjalizujących się w tej dziedzinie. Głównym zadaniem powołanego zespołu wykonawczego Xilinx było opracowanie platformy nowej generacji.

„Platformy są ważne dla naszych klientów, ponieważ dzięki nim mogą projektować i wdrażać rozwiązania oparte na Xilinx, zoptymalizowane pod kątem kluczowych obciążeń, bez konieczności martwienia się o wszystkie związane z tym prace instalacyjne.”[1]

Xilinx

Współpraca Solarflare – Xilinx

W wyniku badań zespołu ekspertów okazało się, że technologie stosowane przez Solarflare, z którym Xlinix współpracowało wcześniej, wpisują się w nowe założenia firmy. W konsekwencji Xilinx stało się inwestorem strategicznym marki Solarflare. Obecnie rodzina kart sieciowych SmartNIC, w połączeniu z inteligentnym oprogramowaniem jest wiodąca w branży. Taka kombinacja oferuje użytkownikom sieć o bardzo wysokiej wydajności i niewielkim opóźnieniom.

Premiera karty sieciowej SmartNIC

W 2019 roku miała miejsce premiera jednoukładowej karty sieciowej SmartNIC. Specjaliści Xilinx zademonstrowali funkcjonalności karty SmartNIC 100 Gb (powstałej we współpracy z Solarflare), która oparta jest na FPGA. Ten jedno-chipowy układ z dwoma portami 100GbE może przetwarzać w każdej sekundzie 100 milionów pakietów odbieranych i wysyłanych, wszystkie o mocy mniejszej niż 75 watów.

Karta sieciowa SmartNIC

Dodatkowa technologia i wiedza pozwoliła Xilinx stworzyć innowacyjne i wiodące na rynku platformy, które lepiej odpowiadają na zmieniające się potrzeby klientów typu Data Center. Nowa klasa SmartNIC z możliwością dostosowania oprogramowania i konfiguracji sprzętu, została opracowana dzięki połączeniu doświadczenia i technologii obu firm. SmartNIC ma możliwość uruchomienia akceleracji sieci, pamięci i obliczeń bezpośrednio na karcie interfejsu sieciowego. Taka funkcjonalność eliminuje potrzebę uruchamiania tych działań na serwerach, co zmniejsza ich obciążenie. Xilinx wprowadziło technologię Solarflare również do swojej oferty elastycznych kart akceleracyjnych Alveo dedykowanych krytycznym obciążeniom centrów danych. Karta akceleracyjna Alveo łączy wysokowydajne przyspieszenie FPGA z PCIe, sterownikami, interfejsami pamięci, narzędziami programistycznymi i zarządzającymi, w jedno spójne i łatwe w instalacji rozwiązanie typu „plug and play”.

Karta akceleracyjna Xilinx Alveo

Zakończenie procesu przejęcia

Zgodnie z informacją opublikowaną przez Xlinix[1], proces połączenia z Solarflare został sfinalizowany. Formalnie zakończone procesu przejęcia, skutkuje rozszerzeniem i ulepszeniem całej linii produktowej, tym samym umożliwiając producentowi lepszą i efektywniejszą obsługę klientów, którzy posiadają centra danych każdej wielkości. Obecnie najważniejszym zadaniem dla Solarflare (marki należącej do Xilinx) jest dostarczanie klientom wyjątkowo wydajnych i kompletnych rozwiązań usprawniających centra danych. Przejęcie Solarflare zapewniło Xilinx pozycję wiodącego na rynku producenta specjalizowanego w zakresie sprzętu sieciowego, oprogramowania, oprogramowania układowego i sterowników. Już teraz eksperci dostrzegają szereg dodatkowych korzyści wynikających z połączenia firm i często określają rodzinę Solarflare-Xilinx, jako „producenci, którzy przyczyniają się do tworzenia inteligentnego świata”.

Zapytaj o rozwiązania Solarflare naszego specjalistę:

Piotr Król

Product Manager
tel. +48 509 049 109
p.krol@alstorsds.pl