Zaznacz stronę
Wyzwanie

Masz problemy ze zrozumieniem kogoś podczas rozmowy przez Skype czy inny komunikator VoIP? Zakłócenia na drodze sygnału? Ile zapytań DNS zajęło dłużej niż sekundę? Który z lokalnych serwerów HTTP nie odpowiada?

To są pytania, na które nie można odpowiedzieć bez przygotowania, a mogą od nich zależeć losy Twoich projektów, transakcji czy zapytań.

Rozwiązanie – Allegro Packets

Na wszystkie takie pytania odpowiedzi zna firma Allegro Packets. Ten niemiecki dostawca oferuje wam narzędzia do diagnozowania problemów w sieci komputerowej pozwalające na szczegółową analizę ruchu w sieci. “Network Multimeter” Allegro Packets, bo tak się nazywają narzędzia tego producenta, umożliwiają administratorom sieci sprawdzanie ruchu sieciowego w czasie rzeczywistym jak i w przeszłości. Przeprowadzenie kompleksowej analizy sieci trwa bardzo krótko: Za pomocą kilku kliknięć możemy wykryć problemy w naszej sieci, zidentyfikować wąskie gardła czy wykryć straty pakietów. Multimetry przekażą nam kiedy obciążenie osiągnęło szczyt, co je spowodowało, jakie błędy wystąpiły i co obniża nam jakość połączenia i ogólne QoS (Quality of Service).

Czym urządzenia Allegro Packets różnią się od innych TAPów?

Zacznijmy od tego że urządzenia Allegro Packets działają w trybie Plug&Play, tzn. w kilka minut po podłączeniu urządzenia do sieci, możemy badać nasze połączenie bez zbędnej konfiguracji. Jeżeli Twój klient skarży się na problemy z połączeniem, a nie możesz ich zlokalizować, przyjdź z urządzeniem Allegro Packets, podepnij go do sieci i przejrzyj wygenerowane raporty.

Jednak prawdziwa unikalność tego rozwiązania pochodzi z jego rozmiaru. Multimetr sieciowy Allegro Packets jest dostępny w trzech wielkościach obsługujących sieci o prędkościach 1G, 10G, 40G a nawet 100G. Najmniejszy z nich jest dosłownie niewiele większy od smartfona (Allegro 200) i waży ledwo 260g, a jego starsi bracia (Allegro 1000 i Allegro 3000) mogą zmieścić się do większości toreb na laptopa, ważąc przy tym około 2kg.

 

Zapoznaj się z wideo:

Webinar: Monitoring and troubleshooting with the Allegro Network Multimeter

Dyrektor zarządzający Allegro Packets, Klaus Degner, przedstawia portfolio firmy i działanie ich urządzeń.

Zapraszamy do oglądania!

Podsumowując – Allegro Packets
  • Przenośne rozwiązanie pracujące w prędkościach od 1 do 100 Gb/s
  • Monitorowanie i analiza ruchu sieciowego w czasie rzeczywistym
  • Możliwość selektywnego, a nawet retroaktywnego nagrywania pakietów.
  • Brak wymogu konfiguracji – Praca natychmiast po instalacji
  • Może zostać zamontowany przy użyciu portu lustrzanego, TAP’a lub jako bridge.
  • Rozwijany i wspierany z Niemczech.

Alstor SDS pomarańczowy separator

Chcesz wiedzieć więcej?

Alstor SDS przycisk więcej o Allegro Packets                              Alstor SDS przycisk więcej o Alstor SDS

Po więcej ciekawych materiałów