Zaznacz stronę

Nowoczesna infrastruktura do pracy zdalnej może zostać zbudowana w oparciu o monitory LG i rozwiązania wirtualizacyjne marki Scale Computing. Tematem przewodnim wirtualnego seminarium jest tworzenie kompletnych oraz ekonomicznych stanowisk, które umożliwiają bezpieczną i niezawodną pracę w zdalnych lokalizacjach i tzw. home office.
Monitory LG z cienkim klientem z powodzeniem mogą zastąpić notebooki, oferując przy tym komfort pracy na dużym ekranie i zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo firmowych danych.
Zdalna infrastruktura wirtualnych desktopów (VDI) może być bardzo szybko i stosunkowo niskim nakładem uruchomiona, dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu klastra HC Scale Computing.

Informacje o seminarium:

Data:
21 października 2020 (środa)
Godzina:
11:00
Czas trwania:
60 min
Język prezentacji:
polski
Koszt:
uczestnictwo bezpłatne
– po rejestracji.
 

Kogo zainteresuje ten webinar:

Seminarium dedykowane jest dla użytkowników końcowych i partnerów zainteresowanych rozwiązaniami stosowanymi w nowoczesnych monitorach LG oraz szukających bezpiecznego i prostego środowiska wirtualizacji. Zapraszamy do udziału menedżerów i specjalistów infrastruktury technicznej, administratorów sieci, a także wszystkich poszukujących nowości i chcących poszerzyć swoją wiedzę.

Formularz rejestracyjny:

podaj nazwę przedsiębiorstwa, które reprezentujesz

** Zaznaczając pole „Zgoda na przetwarzanie danych” wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez organizatora seminarium Alstor SDS Sp. z o.o. (Staniewicka 12, 03-310 Warszawa) oraz partnerów-prelegentów (LG, Scale Computing), swoich danych osobowych, wyszczególnionych w powyższym formularzu zgłoszeniowym na seminarium internetowe organizowane przez ww. podmioty gospodarcze w dniu 21 października 2020 roku, w celu i zakresie niezbędnym do przygotowania i organizacji wydarzenia (online) oraz komunikacji marketingowej, badań rynkowych, a także komunikacji handlowej prowadzonej przez wyżej wymienione podmioty gospodarcze. Dysponujesz prawem wglądu do swoich danych, poprawiania lub ich usunięcia. Udostępniasz je dobrowolnie.

Agenda:

11:00 – 11:05

Witamy na pokładzie Alstor SDS

11:05 – 11:30

LG Thin Client, bezpieczna i komfortowa praca zdalna na dużym ekranie.
– Tomasz Kołat

11:30 – 11:40

Live demo: “Jak w prosty sposób połączyć urządzenia LG z serwerem wirtualizacyjnym
– Sylwester Pytkowski

11:40 – 12:05

Kompletne rozwiązanie wirtualizacyjne firmy Scale Computing: serwery + pamięć dyskowa i wirtualizator
– Jerzy Adamiak

12:05

Sesja Q&A – zadaj pytanie ekspertowi

Dla zainteresowanych uczestników istnieje możliwość wysłania po wydarzeniu dodatkowych materiałów szkoleniowo-informacyjnych.

Do rozpoczęcia seminarium online pozostało:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Konkurs:

Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzony konkurs dla uczestników. Do wygrania zestaw upominkowy. 

Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy aktywnie uczestniczyć w konferencji 😊 Podczas prezentacji zostaną wyświetlone trzy pytania zamknięte (jednokrotnego wyboru). Odpowiedz na wszystkie pytania. Po zakończonym wydarzeniu osoba, która prawidłowo odpowiedziała na wszystkie pytania i/lub odpowiedziała najszybciej (w przypadku większej liczby prawidłowych odpowiedzi) zdobędzie nagrody.

Informacje o prelekcjach:

Thin Client, bezpieczna i komfortowa praca zdalna na dużym ekranie – LG Business Solutions

Thin Client, czyli spolszczając „Cienki klient” to w uproszczeniu komputer działający na podstawie zasobów przechowywanych na serwerze centralnym, a nie na swoim dysku twardym. Thin Clients łączą się zdalnie ze środowiskiem komputerowym opartym na serwerze, w którym przechowywana jest większość programów, aplikacji, wrażliwych danych i innych zasobów. LG Thin Clients są przeznaczone wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo, łatwość zarządzania oraz prosta obsługa przez użytkowników mają kluczowe znaczenie.

Live demo: Jak w prosty sposób połączyć urządzenia LG z serwerem wirtualizacyjnym – Alstor SDS

Podczas prezentacji na żywo urządzeń LG Thin Clients pokażemy prostotę połączenia urządzenia z serwerem witalizacyjnym, na przykładzie systemu Scale Computing HC3. Zaprezentujemy połączenie lokalne, w obrębie biura jak i połączenie zdalne, gwarantujące komfortową i bezpieczną pracę w domu czy zdalnym biurze.

Kompletne rozwiązanie wirtualizacyjne: serwery + pamięć dyskowa i wirtualizator – Scale Computing

Podczas seminarium omówione zostaną unikalne rozwiązania i funkcjonalności zastosowane we flagowym produkcie Scale Computing – klastrze HC3. Zostanie także zaprezentowane porównanie z konkurencyjnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Omówimy również w jaki sposób korzystając z rozwiązania Scale Computing można stworzyć efektywną kosztowo infrastrukturę do pracy zdalnej.

Informacje o prelegentach:

Jerzy Adamiak

Jerzy Adamiak

Storage Systems Consultant, Alstor SDS

Z firmą Alstor SDS związany jest od 2000 roku. Główny obszar zainteresowań to systemy pamięci masowej wykorzystujące macierze dyskowe i pamięci taśmowe. Jest specjalistą w dziedzinie backupu i archiwizacji danych. Posiada olbrzymie doświadczenie zawodowe związane z wykorzystywaniem rozwiązań software’owych. Od wielu lat zajmuje się rozwiązaniami marki Infortrend oraz aktywnie uczestniczy w procesie ich wdrażania.

Tomasz Kołat

Tomasz Kołat

Key Account Manager (B2B IT), LG Electronics

Absolwent technologii informatycznych Uniwersytetu Śląskiego. Przez ponad 10 lat współpracował z największymi i cenionymi na świecie markami – Konica Minolta, Toshiba. Jego wieloletnie doświadczenie, związane z branżą IT zaowocowało rozpoczęciem kooperacji z LG Electronics Polska. Specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych typu Thin Client oraz Zero Client. W LG jest również odpowiedzialny za takie linie produktowe jak: monitory biurowe, projektory oraz laptopy biznesowe LG GRAM.

Sylwester Pytkowski

Sylwester Pytkowski

Pre-Sales Engineer, Alstor SDS

Dołączył do Alstor SDS w 2000 r. Łącząc swoje dotychczasowe doświadczenie i chęć pozyskiwania wiedzy, wspiera technicznie zarówno naszych kluczowych Klientów jak i cały Zespół wsparcia sprzedaży Alstor SDS. Nowe technologie nie są mu obce i chętnie dzieli się wiedzą z innymi. W Alstor SDS zajmuje się m.in. rozwiązaniami takich marek jak: LG, Fujitsu, Infortrend, Hitachi, Overland, Open-e, Garland, StarWind oraz Panasonic.

Zapytaj naszych specjalistów o rozwiązania,
które będą prezentowane podczas seminarium:
Jeśli masz pytania związane z organizacją
wydarzenia prosimy o kontakt z:

Jerzy Adamiak

Storage Systems Consultants
j.adamiak@alstorsds.pl
tel.: +48 605 274 271

Sylwester Pytkowski

Pre-Sales Engineer
s.pytkowski@alstorsds.pl
tel.: +48 668 157 173

Błażej Kowalkiewicz

Marketing Manager
b.kowalkiewicz@alstorsds.pl
tel.: +48 609 601 910