Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Bezpieczeństwo informatyczne

Bezpieczeństwo systemów jest ściśle powiązane z aktualnością systemów operacyjnych oraz zainstalowanych aplikacji. Przyjmuje się, że aż 75% cyberataków wykorzystuje powszechnie znane podatności w komercyjnym oprogramowaniu, czego można by było uniknąć poprzez regularne jego aktualizowanie. Dodatkowo, 86% zgłoszonych podatności pochodzi od aplikacji firm trzecich, takich jak Oracle/Sun Java (91% ataków webowych; 76% ataków na systemy z niewspieranymi wersjami Javy), Adobe Reader i Adobe Flash. Ponieważ systemy operacyjne są dość często aktualizowane, atakujący skupiają się na aplikacjach. Z tych powodów oprogramowanie do zarządzania aktualizacjami jest kluczowe dla wielu organizacji.

W ofercie Alstor SDS znajdziemy narzędzia do zarządzania bezpieczeństwem infrastruktury IT (serwerami, komputerami stacjonarnymi, notebookami i urządzeniami mobilnymi np. iPad, iPhone, Blackberry). Produkty te obsługują systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych, takie jak Windows, Linux/Unix i Mac, jak również systemy operacyjne dla urządzeń przenośnych, takie jak iOS, Android czy Windows Phone. Chronią urządzenia i ważne dane przed wszelkimi zagrożeniami poprzez: zarządzanie uaktualnieniami systemów operacyjnych i aplikacji, wraz z ich zdalną dystrybucją, szyfrowanie danych, wymaganie spełniania polityk bezpieczeństwa, zarządzanie dostępem do sieci, aplikacji czy portów I/O dla grup roboczych lub poszczególnych użytkowników.

Bezpieczeństwo sieci komputerowej w firmie zapewniane jest miedzy innymi za pomocą następujących komponentów:

  • wykrywania i blokowania oprogramowania szpiegowskiego,
  • zarządzania uaktualnieniami systemu operacyjnego lub wybranych aplikacji,
  • blokowania podejrzanych aplikacji,
  • zarządzania dostępem do portów I/O komputera (w szczególności ograniczenia przy zapisie na pamięciach USB),
  • wykrywania i blokowania nieautoryzowanych dostępów w sieci (intruzów).

W ofercie posiadamy także pakiety oprogramowania do zarządzania aktualizacjami. Jedne z nich są  dodatkiem do systemu Microsoft System Center i służą do aktualizacji aplikacji firm trzecich, takich jak Java, Flash, Chrome, FireFox czy iTunes. System Center Configuration Manager umożliwia aktualizowanie (własnymi mechanizmami) aplikacji firm trzecich.

Inne rozwiązania pozwalają na aktualizację i zarządzanie poprawkami na urządzeniach końcowych, a także na serwerach niebędących pod kontrolą Microsoft System Center. Korzystając z nich, każda organizacja może regularnie i kompleksowo wykrywać, analizować i aktualizować tysiące systemów w oparciu o samodzielnie określone reguły, bez przeciążania sieci czy zakłócania produktywności użytkowników.

Podgląd, analiza i ochrona różnorodnych środowisk klienckich

Pozwala na wyświetlanie wszystkich poprawek zainstalowanych w systemach klienckich, a także przeprowadza ocenę luk bezpieczeństwa korzystając ze sprawdzonych, wiarygodnych źródeł informacji. Znalezione zagrożenia dla systemów operacyjnych i aplikacji zewnętrznych można następnie wyeliminować w systemach Microsoft Windows®, Linux i Mac OS®.

Automatyzacja wprowadzania poprawek

Rozwiązanie umożliwia automatyzację zarządzania poprawkami i ich instalowanie, dając pracownikom IT szczegółową, opartą na regułach kontrolę nad tym gdzie, kiedy i jak często są wdrażane. Luki bezpieczeństwa można łatać nawet na urządzeniach niepodłączonych do sieci, a funkcje tworzenia harmonogramów i reguł znacznie przyspieszają i ułatwiają cały proces.

Instalacja poprawek na urządzeniach zdalnych

Funkcja ta realizowana jest poprzez wykorzystanie chmury, pozwalającej pracownikom IT oceniać stan systemów i instalować poprawki na urządzeniach znajdujących się w dowolnym zakątku świata. Nie wymaga nawet połączenia VPN.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firmy:

Ivanti

Osoby kontaktowe:

Jerzy Adamiak

Product Manager
tel. +48 (22) 510 24 68
j.adamiak@alstor.com.pl

Marcin Cichecki

Business Unit Director
tel. +48 (22) 510 24 36
m.cichecki@alstor.com.pl