High Performance Computing (HPC), tym terminem określamy wysoko wydajne obliczenia komputerowe na specjalnie do tego celu tworzonej infrastrukturze IT, obejmującej serwery dużej mocy, połączone bardzo szybką siecią z dostępem do dużych ilości danych. Najczęściej obliczenia te są jednocześnie wykonywane przez wielu użytkowników. Aplikacje w tym środowisku są projektowane w taki sposób, aby optymalnie wykorzystywać zasoby oraz zapewniać równoległość operacji, co daje możliwości wzrostu wydajności wraz ze zwiększaniem dostępnej infrastruktury.
W naszej ofercie znajdują się kompleksowe linie sprzętu i oprogramowania oraz systemy wsparcia aplikacji dedykowane obliczeniom o wysokiej wydajności (HPC). Nasi dostawcy koncentrując się na rozwoju innowacyjności, wprowadzają nowe rozwiązania w dziedzinie badań i rozwoju nad HPC, projektowania systemów oraz budowy, wdrażania, eksploatacji, serwisowania i konserwacji superkomputerów.
Jednym z naszych dostawców jest Supermicro, który tworzy niestandardowe projekty rozwiązań, spełniające najtrudniejsze wyzwania w zakresie projektowania i wdrażania HPC. Oferta tego producenta dotycząca wysokowydajnych serwerów i systemów pamięci masowej pozwala tworzyć unikalne konfiguracje, aby sprostać wszelkim obciążeniom. Strategia Supermicro First-to-Market gwarantuje, że klienci zawsze korzystają z najnowszych i najlepszych technologii. Z uwagi na to, że HPC coraz częściej przeplata się z AI, to nacisk na obliczenia z dużą precyzją nieustannie rośnie. Fascynujące i całkowicie nowe odkrycia w niektórych z najbardziej złożonych rozwiązań HPC są możliwe dzięki systemom AI, a żeby nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową dla aplikacji łączących HPC z AI, Supermicro oferuje wszechstronne rozwiązania klastrowe o wysokiej skalowalności i konfigurowalności.
Systemy HPC składają się z:
- Architektury sprzętu: gdzie serwery zapewniają szeroką gamę architektury sprzętowej, obsługę procesorów serii Intel Xeon, IBM Power Series, Intel Xeon PHI, karty akceleratorów FPGA i NVIDIA GPU oraz wiele innych koprocesorów. W przypadku systemów pamięci masowej ważna jest obsługa pamięci rozproszonych, obiektów oraz scentralizowane przechowywanie; a przypadku systemów sieciowych szybka sieć Mellanox lub Omni-Path w oparciu o rzeczywiste środowisko aplikacji klienta i analizę wąskich gardeł systemu w celu doboru odpowiedniego sprzętu.
- Architektury systemu: obsługujące szeroką gamę platform systemowych, zapewniających profesjonalne projektowanie i usługi konstrukcyjne w równoległym środowisku. W celu zapewnienia wielowariantowej kompilacji środowiska operacyjnego, wspiera klientów pod kątem konfiguracji środowiska równoległego, w tym środowiska kompilatora i operacyjnego, z wybranym przez nich sprzętem i ich faktycznymi potrzebami.
- Platformy zarządzania: interfejs operacyjny i standardowy interfejs sieciowy umożliwiają klientom monitorowanie stanu pracy sprzętu oraz zdalne zarządzanie. Program do planowania zadań umożliwia unifikację zarządzania i monitorowania wszystkich zasobów obliczeniowych.
- Usługi optymalizacji aplikacji: firma QCT, której oferta znajduje się w naszym portfolio, uruchomiła wraz z NVIDA i INTEL wspólne laboratoria. Podczas badań, przedsiębiorstwa zdobyły doświadczenie w heterogenicznej migracji i tuningu. Każdego roku są przeprowadzone szkolenia zakończone wydaniem certyfikatu dla inżynierów aplikacji.
Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:
QCT | Supermicro | Mellanox Technologies | Solarflare | Intel | ScaleMP
Osoby kontaktowe:
Piotr Król
Product Manager
tel. +48 509 049 109
p.krol@alstorsds.pl
Jerzy Adamiak
Storage Systems Consultant
tel.: +48 605 274 271
j.adamiak@alstorsds.pl