Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Serwery dla Data Center

Serwery dla data center tworzą jeden z naszych najnowszych działów produktowych. Do optymalnej pracy centrum danych potrzebuje bardzo potężnych maszych. Składa się na niego nie tylko system komputerowy i jego wyposażenie (systemy storage i komunikacji), ale także połączenia redundantnej transmisji danych, aparatura kontroli stanu środowiska, osprzęt monitorujący i całe mnóstwo urządzeń bezpieczeństwa. Sprzęt komputerowy (serwerowy) jest rdzeniem całego centrum danych i to jego rozwój determinuje kierunek ewolucji centrum. Tymczasem koncept aplikacji przyszłości również wyznacza trendy i kierunki rozwoju dzisiejszych data centers. Głównym partnerem Alstor SDS w tej dziedzinie produktowej jest światowy gigant – przedsiębiorstwo Inspur.

Portoflio infrastruktury do centrów danych firmy Inspur jest projektowane zgodnie z następującymi zasadami: scentralizowana funkcjonalność, modularny design oraz automatyzacja zarządzania. Oferta zawiera takie produkty jak różnej wysokości RACK-owe serwery, gotowe rozwiązania serwerowych szaf SmartRack, a nawet kontenerowe centra danych In-Cloud Smartcloud.

Budowa

Oferowane przez Inspur serwery dla data center typu RACK to idealne rozwiązanie data center dla rozwijających się przedsiębiorstw. Korzystają z innowacyjnego designu modułowego, który umożliwia szybką rozbudowę, a także zapewnia centralne zasilanie i system chłodzenia, co zmniejsza koszty operacyjne oraz pobór mocy. Możliwość serwisowania od przodu i centralne zarządzanie sprawiają, że serwery RACK od Inspur są wyjątkowo łatwe we wdrożeniu i obsłudze. W połączeniu z systemami operacyjnymi Inspur Cloud Computing stanowią kompleksowe rozwiązanie obliczeń chmurowych do środowisk data center, optymalizując łączne koszty TCO. Serwer Inspur Rack SR 4.5, został zaprojektowany w oparciu o specyfikację Scorpio V3.0. Masowa produkcja tego rozwiązania została rozpoczęta w grudniu 2012 roku. Obecnie Inspur jest wiodącym dostawcą dla projektu Scorpio. Serwer SR 4.5 może używać takiego samego klastra konfiguracji tego samego charakteru (np. dla przechowywania danych dużej skali, Klastra Hadoop, zbiorów zasobów w chmurze) lub kombinacji różnych typów węzłów w jednej szafie, pozwalając na wypełnianie wielu aplikacji w tej samej szafie RACK (np.: serwer WWW, serwer aplikacji, serwer plików, serwer graficzny GPU, czy serwer pamięci masowej).

Inspur InCloud Rack to rewolucyjne rozwiązanie do obliczeń chmurowych w nowoczesnym centrum danych, powszechnie chwalone za swój niezwykły modułowy design. Bazuje na architekturze Rack Scale od Intela i specyfikacjach Scorpio, łącząc scentralizowane zasilanie, chłodzenie i zarządzanie, a także zapewniając niezawodność i szybkie wdrożenie. InCloud Rack zaprojektowano tak, by zminimalizować czas przestoju i ułatwić serwisowanie, jak również zmniejszyć koszty TCO i zwiększyć wskaźnik ROI. Innowacyjna konstrukcja InCloudRack to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych centrów przetwarzania danych oraz rozwiązań chmurowych. Serwer ten cechuje się krótkim czasem instalacji, który przyspiesza rozpoczęcie korzystania z urządzenia. Dodatkowo InCloudRack ułatwia proces serwisowania, a jego niezawodność skutkuje eliminacją przestojów.

Projekty Inspur

Inspur bierze udział we wszystkich otwartych projektach data center, w tym OCP, OCS, ODCC, Open19, Intel RSD oraz OpenPOWER. Nowa seria produktów M5 oferuje kompleksowe rozwiązania bazujące na otwartych standardach. Wieloletnia, bliska współpraca z klientami przy tworzeniu chmurowych centrów danych dała producentowi unikalne doświadczenia, dzięki którym wie, jak pomagać firmom w tworzeniu i zmienianiu infrastruktury, by radziła sobie nawet z bardzo dużymi obciążeniami.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firmy:

Inspur

Osoby kontaktowe:

Marcin Bogucki

Product Manager
tel. +48 (22) 510 24 37
m.bogucki@alstor.com.pl

Piotr Król

Product Manager
tel. +48 (22) 510 24 87
p.krol@alstor.com.pl