Zaznacz stronę

W dniu 7 listopada 2018 roku w siedzibie Spółki Alstor odbyło się seminarium szkoleniowe dla wszystkich Klientów i Partnerów Alstor SDS. Podczas spotkania omówiliśmy najnowsze trendy w rozwiązaniach macierzy dyskowych do ultra szybkiego tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz trendy w rozwiązaniach hiperkonwergentnych. 

Szczegółowa lista prezentacji:

ExaGrid – architektura GRID szybkość i deduplikacja bez kompromisów
Prowadzący: Jarek Mikienko, Senior System Engineer, ExaGrid oraz Jerzy Adamiak,
Storage System Consultant, ALSTOR SD

ExaGrid – zasady współpracy z partnerami
Prowadzący: Hubert Sobczak, Territory Sales Manager, Poland &Baltics, ExaGrid

StarWind – Software Defined Storage – praktyczne zastosowania.
Prowadzący: Sylwester Pytkowski, Pre-Sales Engineer, ALSTOR SDS

Syneto – hiperkonwergencja dla małych i średnich centrów danych
Prowadzący: Jerzy Adamiak, Storage System Consultant, ALSTOR SDS

Zapoznaj się z relacją wideo

StarWind – Software Defined Storage – praktyczne zastosowania

StarWind jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które nie chcą ponosić wydatków na rozbudowane systemy wirtualizacji pamięci masowych. Klienci to małe i średnie firmy, przedsiębiorstwa posiadające wiele biur regionalnych oraz dostawcy usług chmurowych i hostingowych. To rozwiązanie wysokiej dostępności (high availability) dla serwerów wirtualizacyjnych (hiperwizorów) uzyskane przez stworzenie lustrzanej kopii wewnętrznych dysków HDD i SSD zainstalowanych w połączonych siecią LAN serwerach. Taki model eliminuje potrzebę posiadania centralnej, współużytkowanej pamięci masowej, co – dzięki mniejszej ilości sprzętu – oznacza niższe koszty budowy infrastruktury IT i jej utrzymania.

ExaGrid – architektura GRID, szybkość i deduplikacja bez kompromisów

ExaGrid to skalowalne urządzenie do backupu dyskowego z funkcją deduplikacji, które rewolucjonizuje sposób ochrony danych i przechowywania kopii zapasowych dla firm. Architektura GRID zapewnia szybkie, sprawne tworzenie kopii zapasowych ze stałym oknem backupowym, które nie wydłuża się nawet w miarę zwiększania ilości danych. Urządzenie błyskawicznie odzyskuje cały system, maszyny wirtualne czy pliki, co jest gwarancją minimalnego czasu przestoju. Rozbudowa nie wymaga wymiany sprzętu, dzięki czemu używany system wykorzystywany jest efektywnie.
Opatentowana deduplikacja strefowa (zone-level deduplication) zmniejsza wymaganą przestrzeń dyskową w stopniu od 10:1 do 50:1 dzięki przechowywaniu wyłącznie unikalnych bajtów zamiast redundantnych danych. Unikalna strefa zapisu danych (landing zone) ExaGrid przechowuje pełną wersję najnowszej kopii zapasowej na dysku, umożliwiając błyskawiczne odzyskiwanie maszyn wirtualnych, odzyskiwanie danych w razie awarii i szybkie tworzenie kopii taśmowych.
Połączenie ExaGrid z bardzo popularnymi na rynku rozwiązaniami ochrony danych firmy Veeam umożliwia klientom korzystanie z Veeam Backup & Replication™ w wirtualnych środowiskach VMware vSphere i Microsoft Hyper-V wraz z systemem backupu dyskowego ExaGrid z deduplikacją danych. System ExaGrid pozwala w pełni wykorzystać zalety wbudowanego backupu dyskowego Veeam i strefowej deduplikacji danych ExaGrid, dodatkowo jeszcze zmniejszając ilość przechowywanych danych i w efekcie koszty w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami dyskowymi.

Syneto – hiperkonwergencja dla małych i średnich centrów danych

Infrastruktura Syneto łączy wszystkie potrzebne usługi i narzędzia IT, zastępując zbieraninę wirtualnych aplikacji, rozwiązań sieciowych i pamięci masowych jednym, praktycznym urządzeniem. W przeciwieństwie do innych hiperkonwergentnych rozwiązań, HYPERSeries ma wbudowaną funkcję automatycznego odzyskiwania danych w razie awarii (Disaster Recovery), która umożliwia zrestartowanie całej infrastruktury w zaledwie 15 minut. Rozwiązanie to zapewnia także natychmiastowe lokalne odzyskiwanie wirtualnych maszyn i plików, natywne usługi plików oraz pięciokrotnie wyższą wydajność aplikacji.

Podczas gdy inni dostawcy hiperkonwergentnych rozwiązań skupiają się tylko na potrzebach wielkich korporacji, Syneto zaprojektowało produkty HYPERSeries w taki sposób, aby zapewniały wszystkie usługi IT niezbędne do funkcjonowania małych i średnich organizacji, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na sprzęt i oprogramowanie. SynetoOS 4 to pierwszy system operacyjny stworzony specjalnie do zarządzania hiperkonwergentną infrastrukturą. System jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, dlatego bez problemu poradzi sobie z nim każdy pracownik działu IT.