Zaznacz stronę

Scale Computing rozszerza działalność na Europę Wschodnią, dzięki pierwszemu polskiemu dystrybutorowi, współpracującemu z Regionalnym Menedżerem Sprzedaży – Thorsten Schaefer, który posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe związane z branżą IT. Do Scale Computing dołączył w czerwcu bieżącego roku.

Z początkiem listopada 2019 firma Scale Computing ogłosiła strategiczne partnerstwo z polskim dystrybutorem z wartością dodaną (VAD) – Alstor SDS. Partnerstwo to, stanowi element ciągłego rozwoju Scale Computing, a produkty takie jak HC3 stają się dostępne dla klientów z całej Polski, a także w krajach ościennych. Alstor SDS, firma z długoletnim doświadczeniem na polskim rynku, z siedzibą w Warszawie, zapewnia rozwiązania i usługi doradcze dla małych i średnich integratorów. Doświadczenie Scale Computing związane ze współpracą z ponad 1000 partnerów, zaowocowało wszechstronnością zastosowań rozwiązań producenta. Produkty Scale Computing znajdują zastosowanie m.in. w branży finansowej, produkcyjnej, w budynkach komercyjnych i w wielu innych gałęziach rynku.

Scale Computing dostarcza rozwiązania, które łączą obliczenia brzegowe (Edge Computing), wirtualizację, serwery, pamięć masową, tworzenie kopii zapasowych oraz odzyskiwanie utraconych danych w wyniku awarii, w jedną kompleksową i łatwą w użyciu platformę HC3. Wszystkie komponenty są wbudowane w jedno urządzenie, łącznie z hiperwizorem. Taka technologia niweluje potrzebę stosowania komponentów innych, zewnętrznych dostawców oraz zakup dodatkowych licencji. Każdy element został zaprojektowany z myślą o wysoce dostępnej, samonaprawiającej się, wydajnej infrastrukturze wirtualizacji, którą łatwo zarządzać lokalnie lub zdalnie.

Firma Alstor SDS zidentyfikowała lukę w swoim portfolio i rozpoczęła badania, w celu jej wypełnienia, o produkty związane z infrastrukturą konwergentną HCI (ang. Hyper-Converged Infrastructure). Po dokonaniu analizy rynkowej, Alstor SDS nawiązał współpracę ze Scale Computing, oferując gotową do pracy na krawędzi platformę HCI z własną wirtualizacją. Od listopada br. przedsiębiorstwo Alstor SDS będzie odsprzedawało produkty Scale Computing z rodziny HC3, w tym platformę HC3, HC3 Edge i HC3 Single Node. Alstor SDS jako dystrybutor rozwiązań Scale Computing, będzie również mieć dostęp do platformy Scale Partner Community, która zapewnia partnerom i dystrybutorom produkty, programy i usługi niezbędne do zaspokojenia potrzeb, związanych z infrastrukturą klientów końcowych.

Nasi klienci potrzebują rozwiązań, nie tylko klasy enterprise, ale również łatwych w obsłudze, które mogą być wdrażane i zarządzane przez niewielkie zespoły IT, w odległych lokalizacjach. Oferta Scale Computing jest wyjątkowa na polskim rynku – platforma do wirtualizacji HC3 to bogate w mnogość funkcji, kompleksowe rozwiązanie, które łączy serwery, pamięć masową, wirtualizację i odzyskiwanie po awarii. Nowe partnerstwo oznacza, że rozszerzona oferta Alstor SDS będzie od teraz doskonale dostosowana do wyzwań stojących przed firmami z całej Polski. Spodziewamy się długiej i owocnej współpracy z przedsiębiorstwem Scale Computing

Jerzy Adamiak

Storage Systems Consultant, Alstor SDS

Alstor SDS jest idealnym partnerem, który wesprze Scale Computing w ekspansji rozwiązań w Polsce i krajach sąsiadujących. Firma ta, aby sprostać wymaganiom klientów w regionie, który obsługuje, posiada w swoim portfolio kompleksową gamę pamięci masowych. Jesteśmy przekonani, że rodzina naszych rozwiązań HCI zapewni przedsiębiorstwom z całej Polski, nowe możliwości poprawy infrastruktury IT oraz zachęci do rozwoju innowacji. Alstor SDS dołączy również do naszej społeczności partnerów. Cieszymy się z nawiązania współpracy i sądzimy, że będzie ona przynosiła obustronne korzyści rozwojowe.

Johan Pellicaan

Wiceprezes i Dyrektor zarządzający w regionie EMEA, Scale Computing

Artykuł w języku angielskim dostępny na stronie portalu: Digitalisation World

Zapytaj o rozwiązania Scale Computing naszego specjalistę:

Jerzy Adamiak

Storage Systems Consultant
tel. +48 (22) 510 24 68
j.adamiak@alstorsds.pl