Zaznacz stronę

Vertiv Geist SwitchAir – chłodzenie dla przełączników sieciowych w szafie Rack

różnice temeratur na rożnych wysokościach szafy RackPrzełączniki sieciowe, systemy zarządzania obciążeniem i routery są zazwyczaj instalowane w górnej i tylnej części szafy, z dala od korytarza zimnego powietrza. Takie położenie utrudnia dopływ chłodnego powietrza z przedniej części szafy Rack do wlotów przełączników sieciowych, co w dłuższym czasie zwiększa ryzyko wystąpienia awarii. SwitchAir zapobiega usterkom, kierując zimne powietrze z przodu szafy do wlotów sprzętu sieciowego – bez względu na miejsce jego montażu. Rysunek po lewej przedstawia widok termiczny zimnego korytarza w DC, z zainstalowanymi przełącznikami sieciowymi Top of the rack.

Korzyści

  • Ogranicza możliwość przegrzania przełączników sieciowych dzięki kierowaniu zimnego powietrza bezpośrednio do wlotu urządzeń w szafie.
  • Ogranicza prawdopodobieństwo przedwczesnej awarii sprzętu powodowanej wysokimi temperaturami wlotowymi.
  • Podnosi sprawność urządzenia, zapewniając tę samą temperaturę powietrza dla urządzeń sieciowych, co zimny korytarz dla pozostałego sprzętu w szafie.
  • Zapobiega recyrkulacji powietrza z gorącego do zimnego korytarza powodowanej brakiem paneli zaślepiających.
  • Standardowa 3-letnia gwarancja z możliwością rozszerzenia do 5 lat w przypadku rejestracji produktu.

Właściwości

  • Gwarantuje przepływ schłodzonego powietrza do wlotu przełączników sieciowych i innych urządzeń z wlotem powietrza od tyłu (strona przeciwna portu), od przodu (strona portu), z wlotem pojedynczym lub podwójnym.
  • Tworzy barierę, skutecznie zapobiegającą powrotowi gorącego powietrza wylotowego do wlotów urządzeń.
  • Prosta i szybka instalacja we wszystkich standardowych szafach serwerowych lub obudowach.

Ilustracja cyrkulacji obiegu powietrza w szafie rack,
po zastosowaniu rozwiązania Vertiv Geist SwitchAir.

Zobacz jak to działa

W zaledwie 90 sekund poznasz zasadę działania Vertiv Geist SwitchAir. Zastosuj rozwiązanie i powiedz “Goodbye” przegrzewaniu się urządzeń sieciowych!

Skonfiguruj

Użyj konfiguratora Vertiv, by dopasować Geist SwitchAir do swoich urządzeń. Dla poszczególnych przełączników sugerowane są rozwiązania w oparciu o specyfikacje producenta oraz zalecenia dla użytkowników.

Karta produktowa

Pobierz i przeanalizuj, w dogodnym dla Ciebie momencie specyfikację techniczną Vertiv Geist SwitchAir. W tym materiale poznasz szczegóły dotyczące urządzenia.

Polecane rozwiązania

Sprawdź polecane w ofercie Alstor SDS urządzenia SwitchAir, do zarządzania przepływem powietrza dla Twojego sprzętu sieciowego.