Zaznacz stronę

Platforma Opengear NetOps Automation – platforma do scentralizowanego zarządzania Centrum Danych

Alstor SDS dystrybutor profesjonalnego sprzętu i usług IT poleca skalowalne rozwiązanie, dedykowane dla centrów danych różnej wielkości. Całe rozwiązanie zostało przetestowane przez inżynierów Alstor SDS i może zostać wdrażane kompleksowo lub w częściach. Składa się ono z serwerów QCT QuantaGrip D52BM-2U i Platformy Opengear NetOps Automation, która służy do zarządzania serwerami oraz wszelkimi urządzeniami występującymi w centrach danych.

Elementy kompleksowego rozwiązania

QuantaGrip D52BM-2U – ogólny wygląd serwera

QCT QuantaGrip D52BM-2U to serwer najnowszej generacji. Zbudowany został w oparciu o dwa procesory Intel Xeon. Platformę o wysokości 2U zaprojektowano pod kątem dużej elastyczności konfiguracji. Eksperci Alstor SDS do testów użyli 8 serwerów wyposażonych w jednostki Intela z serii Gold oraz 384GB pamięci RAM, 3.84TB szybkiej pamięci SSD zbudowanej na dyskach najnowszej generacji firmy Kioxia. Do zarządzania całą infrastrukturą wykorzystano platformę Opengear NetOps Automation zbudowaną z serwera konsolowego IM7200, serwera operacyjnego OM2200 i oprogramowania Lighthouse.

Wdrożenie tej platformy zapewnia gwarantowany i stały dostęp do zasobów serwerów i innych urządzeń dzięki Smart Out-of-Band. Platforma Opengear NetOps Automation zapewnia scentralizowane rozwiązanie do zarządzania ciągłej pracy, umożliwiając zarządzanie siecią z centralnej lokalizacji. Tym samym minimalizuje się potrzebę interwencji człowieka w centrum danych lub w urządzenia wspomagające pracę sieci.

Opengear OM2200 – serwer operacyjny

Cały system został zbudowany na rozproszonych urządzeniach Opengear, umożliwiających obecność i bliskość w każdym miejscu Data Center. Pełna automatyzacja procesów biznesowych staje się niezwykle łatwa do wdrożenia, dzięki zarządzaniu poprzez oprogramowanie Lighthouse. Interfejs oprogramowania Lighthouse z danymi oraz kontenerowymi modułami NetOps zapewnia wyspecjalizowane i zorientowane na działanie funkcjonalności.

Dodatkowo do rozwiązania otrzymujemy Moduł Secure Provisioning NetOps, który wstępne automatyzuje proces udostępniania, zarządzania konfiguracją, ponownego udostępniania i odzyskiwania po awarii zdalnej infrastruktury. Urządzenie OM2200 jest wyposażone w system montażu w szafie Rack. Sprzęt dostarczony do konkretnej lokalizacji jest od razu gotowy do działania. Urządzenie posiada system zabezpieczeń, który daje gwarancję, że oprogramowanie systemowe, konfiguracje, a także klucze uwierzytelniające nie zostały naruszone przed jego instalacją w centrum danych. Po uruchomieniu serwera operacyjnego OM2200 oprogramowanie Lighthouse automatycznie przekazuje do niego pliki, pełne obrazy konfiguracji i skryptów. Taka funkcjonalność zapewnia bezpieczne działanie całej lokalnej infrastruktury, z jednego urządzenia, bez interwencji człowieka.

Oprogramowanie do zarządzania serwerami

Oprogramowanie Lighthouse Centralized Management umożliwia administratorom zdalną identyfikację sieci oraz zarządzanie nią, bez konieczności podróży (wraz z niezbędnym sprzętem) do konkretnych lokalizacji. Wdrożenie i obsługa platformy Opengear NetOps Automation kosztuje znacznie mniej niż przestoje spowodowane awariami, na które narażone są serwery oraz cała infrastruktura IT. Przejazd inżyniera do miejsca awarii, w celu jej całkowitej eliminacji powoduje przestoje, które bezpośrednio podwyższają straty finansowe ponoszone przez firmy, w wyniku braku ciągłości biznesowej (np. brak sprzedaży, obsługi klientów i generowania zysków).

Minimalizuj przestoje

Kompleksowy pakiet produktów Opengear wraz z rozwiązaniami serwerowymi QCT pozwoli Twojej organizacji w pełni wykorzystywać zasoby sieciowe, zarówno te główne, jak i w skrajnych lokalizacjach (EDGE) – nawet w przypadku niespodziewanych awarii.

Rozwiązania Opengear zapewniają bezpieczne zarządzanie krytyczną infrastrukturą sieciową, dzięki:

Smart Out-of-Band
Chroni ciągłość biznesową w warstwie sprzętowej, wykrywając usterki, zanim staną się awarią, dzięki zaawansowanym funkcjom rozwiązywania problemów.
Failover to CellularTM
Przełączanie awaryjne do sieci komórkowej. Zapewnij nieprzerwaną dostępność zdalnej sieci dzięki 4G LTE, przywracając łączność WAN bez ręcznej interwencji.
Scentralizowane zarządzanie
Gwarantuj powtarzalność i zmniejsz liczbę błędów ludzkich dzięki Lighthouse Enterprise, umożliwiając organizacjom uzyskanie wyraźnego wglądu w całą sieć.
Zero Touch Provisioning
Wdrażaj i udostępniaj urządzenia sieciowe w zdalnych lokalizacjach, bez potrzeby obecności administratorów na miejscu.