Zaznacz stronę

Alstor SDS, dystrybutor VAD specjalizujący się w rozwiązaniach sieciowych nowej generacji wprowadza do swojej oferty produkty firmy Pluribus Networks, lidera rynku Open Networking-u i automatyzacji sieci SDN (Software-Defined Network).

Pluribus Networks zostało założone w 2010 roku przez trzech ekspertów specjalizujących się w budowie sieci, którzy postanowili połączyć i wykorzystać nowe technologie obliczeniowe i sieciowe. Producent dostarcza wiodące w branży rozwiązania w zakresie otwartych sieci, z oprogramowaniem SDN nowej generacji. Produkty dostawcy dedykowane są nowoczesnym centrom danych z jedną lub wieloma lokalizacjami oraz dla rozproszonych środowisk obliczeniowych bazujących na chmurze.

Głównym oferowanym oprogramowaniem Pluribus Networks są sieciowy system operacyjny (Net OS) Netvisor ONE, który centralnie zarządza siecią na każdym przełączniku oraz Adaptive Cloud Fabric, niewymagające kontroli rozwiązanie SDN nowej generacji. To nowatorskie podejście do tematu Software-Defined Networking tworzy jeden programowalny system obejmujący wielu użytkowników, działanie z wszystkimi urządzeniami sieciowymi, małe opóźnienia w funkcjonowaniu i rozproszone usługi sieciowe (np. network slicing, edge computing, IOT, video traffic segmentation, L2VPN/L3VPN distributed, multi-site unification). Wdrożenie systemu Netvisor ONE zwiększa bezpieczeństwo oraz wydajność w sieci, jednocześnie obniżając koszty operacyjne i eliminując błędy ludzkie, pozwala też uprościć swoim klientom coraz bardziej złożone operacje w sieci, poprzez ujednolicenie, modernizację oraz pełną automatyzację.

Wykorzystując otwarty sprzęt sieciowy (open networking) typu: przełączniki Bare-Metal Switch (White Box Switch) i oprogramowanie Netvisor ONE, klienci mogą obniżyć koszty zakupu sprzętu sieciowego od 30 do 60%, w porównaniu z tradycyjnymi dostawcami np. Cisco, Arista, eliminując zależność od jednego dostawcy oraz przyspieszając innowacje. Klienci uzyskują pełną widoczność swojej sieci, co umożliwia wprowadzenia automatyzacji jej działania. Nasza architektura bezkontrolerowa wykorzystuje moc przetwarzania przełączników, rozdzielając inteligentnie pakiety na każdy switch w sieci, dzięki temu klienci z dowolnego przełącznika zyskują widoczność i możliwość rozwiązywania problemów i aktualizacji w całej sieci. Oprogramowanie nie wymagając kosztownych kontrolerów, eliminuje pojedynczy punkt awarii, zmniejsza opóźnienia i niweluje potrzebę stosowania pozapasmowego kanału zarządzania. Według producenta, SDN w centrum danych to prostota działania w połączeniu z ekonomią systemów Open Networking a Pluribus Networks stanowi idealną podstawę dla rozwiązań sieciowych nowej generacji oraz chmur rozproszonych. Preferowanymi dostawcami sprzętu sieciowego dla tego oprogramowania jest Dell EMC i Edgecore Networks a z naszej oferty to switche QCT z serii QuantaMesh.

Jesteśmy bardzo dumni, że rozpoczeliśmy współpracę dystrybucyjną z liderem w dziedzinie otwartych sieci i automatyzacji sieci definiowanych programowo (SDN), a potwierdzeniem rozwoju tego producenta jest fakt znalezienia się w rankingach Fastest Growing Companies 2020 w obu Amerykach.

Marcin Cichecki

Dyrektor sprzedaży, Alstor SDS

Aby dowiedzieć się więcej o Pluribus, kliknij ten link lub wciśnij poniższe logo.

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania Pluribus Networks:

Michał Sobieski

Product Manager
m.sobieski@alstorsds.pl
tel.: +48 609 603 188