Zaznacz stronę

SK hynix

SK hynix to koreańska firma, z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji półprzewodników. Jest wiodącym na świecie dostawcą układów dynamicznej pamięci („DRAM”), układów pamięci flash („NAND flash”) i czujników obrazu CMOS („CIS”). Odbiorcami rozwiązań producenta są klienci niemalże wszystkich branż, z każdego kontynentu. Akcje SK hynix są notowane na giełdzie koreańskiej, a akcje Global Depository są obecne na giełdzie w Luksemburgu. Firma posiada 4 zakłady produkcyjne w Korei i Chinach, 4 centra badawczo-rozwojowe i 10 biur sprzedaży na całym świecie. To sprawia, że zasięg producenta ma charakter globalny. Opierając się na swoich dotychczasowych zdolnościach technologicznych, firma podejmuje nieustające wysiłki w zakresie badań i rozwoju. SK hynix inwestuje we wdrażanie najnowocześniejszych technologii i dba o utrzymywanie najwyższej jakości swoich konkurencyjnych cenowo produktów.

Firma SK hynix została założona w 1983 roku jako Hyundai Electronics. Przechodząc przez liczne zmiany i kryzysy, przekształciła się w wiodącego światowego producenta półprzewodników. W 2018 roku SK hynix opracowało pierwszą na świecie 96-warstwową pamięć flash 4D NAND opartą na Charge Trap Flash (CTF), a w 2019 roku 128-warstwową pamięci flash 4D NAND. W 2020 roku firma zamierza przejąć działalność związaną z systemami pamięci i pamięcią masową Intel NAND, która obejmuje produkcję związaną z dyskami NAND SSD, komponentami NAND i układami sterującymi. Intel posiada wiodącą w branży technologię NAND SSD i czterokomórkowe (QLC) NAND flash. SK hynix dąży do zwiększenia konkurencyjności swoich rozwiązań, zbudowanych w oparciu o NAND flash. Jako jedna z wiodących światowych firm półprzewodnikowych nieustannie dąży do rozwoju pełnego ekosystemu pamięci flash, co jest ogromną korzyścią dla partnerów i klientów SK hynix.

W dzisiejszym cyfrowym świecie półprzewodniki stanowią krytyczną podstawę i siłę napędową branży informatycznej. Półprzewodniki to coś więcej niż tylko komponenty. Od ich wydajności zależy płynne działanie wielu urządzeń IT. Firma obecnie pracuje nad technologiami pamięci nowej generacji (wykraczające poza DRAM i NAND flash), takimi jak PCRAM, STT-MRAM i ReRAM. Ciągłe patrzenie w przyszłość i tworzenie nowych rozwiązań umożliwi producentowi w przyszłości osiągnięcie i utrzymanie pozycji lidera rynku IT.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Piotr Król

Product Manager
tel. +48 509 049 109
p.krol@alstorsds.pl