Zaznacz stronę

ExaGrid

ExaGrid to największy niezależny producent systemów deduplikacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2002 roku, a jego siedziba główna mieści się w Westborough w stanie Massachusetts (USA). Obecnie firma posiada kilka oddziałów w Stanach Zjednoczonych, Europie oraz Azji.

W corocznym raporcie Gartnera tzw. Magiczny Kwadrat Gartnera (ang. Gartner Magic Quadrant), ExaGrid jest jedyną firmą określaną mianem wizjonera.

Głównym, a w zasadzie jedynym oferowanym produktem jest urządzenie backupu dyskowego z deduplikacją. Cechuje je unikalna architektura gwarantująca najszybszy backup i odtwarzanie.

Do chwili obecnej na całym świecie zainstalowanych zostało ponad 10 tys. systemów marki ExaGrid. Firma może pochwalić się też ponad 300 udanymi, referencyjnymi wdrożeniami
u klientów.

ExaGrid jest też zwycięzcą najbardziej prestiżowych nagród branżowych, takich jak: „Polecane urządzenie backupu z deduplikacją” (DCIG 2018 Buyer’s Guide) czy „Produkt roku w kategorii: Hiperkonwergentny backup i odzyskiwanie danych” (SVC Awards 2017).

ExaGrid jest sprawdzonym partnerem biznesowym firmy Veeam, uczestniczącym we wszystkich wydarzeniach VeeamON na całym świecie. Urządzenia ExaGrid doskonale integrują się z oprogramowaniem Veeam oferując najlepszą wydajność w branży.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Jerzy Adamiak

Product Manager
tel. +48 (22) 510 24 68
j.adamiak@alstor.com.pl