Zaznacz stronę

Asus

ASUS, oficjalnie ASUSTeK Computer Inc. – tajwańskie przedsiębiorstwo założone w 1989 roku. W początkowych latach działalności zajmowało się produkcją płyt głównych i kart graficznych, z biegiem lat rozszerzając produkcję o laptopy, napędy optyczne, smartfony, tablety, monitory i komputery stacjonarne. Od początkowych lat XXI wieku ASUS stał się największym producentem płyt głównych na świecie, osiągając produkcję 55 milionów płyt w 2006 roku.

W 2008 roku ASUSTeK Computer Inc. oficjalnie podzielił się na trzy firmy ASUSteK, Pegatron i Unihan. Od początku swojej działalności ASUS zdobył szereg różnego typu wyróżnień za innowacyjność wprowadzanych na rynek produktów, jak i wiele certyfikatów. Przedsiębiorstwo ASUS zostało uznane za przyjazną środowisku firmę z branży komputerów i urządzeń peryferyjnych.

Rozwiązania serwerowe i pamięci masowe stanowią niewielką część całej gamy produktów dostępnych w portfolio ASUS’a. Sprzęt ten oferowany jest przez producenta od 2005 roku. ASUS również i na tej płaszczyźnie jest innowatorem oferującym szereg ciekawych i wydajnych rozwiązań dla Data Center, High Performance Computing, Artificial Intelligence, Cloud Gaming, wirtualizacji oraz dla rynku SMB.
W ofercie firmy ASUS mamy urządzenia do szaf przemysłowych:

  • serwery jedno procesorowe w obudowie 1U;
  • serwery dwuprocesorowe w obudowach 4U/2U/1U;
  • serwery Compute Density – czterowęzłowe w obudowie 2U;
  • serwery GPU – modele 8GPU w obudowie 4U kierowane do zastosowań AI/ Deep Learning/ Scientific Research , 4GPU w obudowie 2U dla Face Perception/ Cloud Rendering / VDI oraz nowość 4GPU w obudowie 1U, optymalne dla Telekomunikacji i aplikacji 5G;
  • wybrane rozwiązania serwerowe z procesorami AMD;
  • serwery pamięci masowych o dużej gęstości napędów dyskowych – 36HDD w 2U oraz 80HDD w 4U;
  • rozwiązania 5G OpenEdge Chassis.

ASUS aktywnie wspiera OCP (ang. Open Compute Project) organizację skupiającą dużych, innowacyjnych producentów rozwiązań serwerowych. Open Compute Project Foundation to dynamicznie rozwijająca się globalna społeczność, której misją jest projektowanie, używanie i umożliwianie dostarczania najbardziej wydajnych projektów skalowalnych typu open source.
Alstor SDS oferuje rozwiązania serwerowe ASUS z pełnym wsparciem przed- i posprzedażowym. Oferowane przez nas rozwiązania producenta, gwarantują pełną satysfakcję i zadowolenie klientów, wynikające z wydajności i niezawodności sprzętu marki ASUS.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Piotr Żyliński

Product Manager
tel. +48 603 948 366
p.zylinski@alstorsds.pl