Zaznacz stronę

XXI wiek to stale i bardzo dynamicznie postępująca informatyzacja przedsiębiorstw. Ponieważ infrastruktura IT jest głównym narzędziem pracy firm, kluczowe stały się zagadnienia związane z bezpieczeństwem sieciowym. Monitoring oraz diagnostyka potencjalnych zagrożeń nie muszą wiązać się z ponoszeniem ogromnych kosztów. Z pomocą przychodzą bowiem nowoczesne urządzenia ALL-IN-ONE produkowane przez markę Cubro. Sprawdź już teraz, czym są i jak działają – odpowiadamy!

Bezpieczeństwo IT – dlaczego jest tak ważne?

Najwrażliwszym punktem każdego systemu informatycznego jest baza danych. To tam gromadzone są podstawowe dane o klientach, partnerach biznesowych, jak i samych pracownikach. Przy rozbudowanej i niezabezpieczonej sieci, włamanie jest całkowicie niezauważalne. Obca ingerencja może jednak narazić firmę na ogromne straty, zarówno finansowe, jak i wizerunkowe.
Drugą istotną kwestią jest awaryjność. Zarządzanie zasobami IT to przede wszystkim nieustanne monitorowanie wszystkich punktów sieci. Prawidłowa analiza i wykorzystywanie najlepszych narzędzi umożliwiają „wyłapanie” potencjalnych zagrożeń. W ten sposób można chronić system przed poważnymi awariami i związanymi z nimi przestojami.

Monitoring i diagnostyka sieci z wykorzystaniem Cubro EXA8 – jak to działa?

Mało który przedsiębiorca może pozwolić sobie na zatrudnianie armii informatyków. Poszerzające się systemy informatyczne są niestety coraz trudniejsze w zarządzaniu i monitorowaniu. Z pomocą przychodzą rozwiązania technologiczne marki Cubro. Austriacki producent analizatorów sieciowych, może pochwalić się między innymi uniwersalnym urządzeniem EXA8. Stworzone z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, ułatwia monitoring sieci i zwiększa bezpieczeństwo IT.
Jego szerokie możliwości to między innymi:

  • agregacja ruchu sieciowego – przesyłanie danych z aż do ośmiu portów wejściowych na jeden port wyjściowy w celu zminimalizowania ilości wymaganych urządzeń analitycznych i monitorujących ruch.
  • skuteczne filtrowanie ruchu sieciowego – szereg nowoczesnych algorytmów i narzędzi, które pozwalają na kontrolowanie przepływu danych w czasie rzeczywistym,
  • raportowanie – urządzenia Cubro mogą rejestrować zbierane dane i tworzyć z nich rozbudowane raporty (to bezcenna wiedza dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami IT i dbanie o bezpieczeństwo),
  • możliwość zapisu danych na zewnętrznych nośnikach USB,
  • wsparcie dla wielu zewnętrznych aplikacji rozszerzających funkcjonalność,
  • przyjazny użytkownikowi interfejs graficzny.

Cubro EXA8 – ponadprzeciętna wydajność działania

Ponieważ sprzęt dedykowany jest również dużym przedsiębiorstwom, musi obsługiwać rozbudowane sieci informatyczne. Cubro wyposażyło urządzenie EXA8 w najwyższej klasy podzespoły o dużej wydajności działania. To między innymi:

  • zastosowanie wewnętrznego nośnika szybkiej pamięci SSD o pojemności 1 TB,
  • nowoczesny procesor z serii Oceton ARM,
  • 16 GB wbudowanej pamięci operacyjnej,
  • duża ilość gigabitowych portów (zamiennie można je używać jako TAP-y).

Producent zadbał o to, aby sprzęt dało się dopasować do indywidualnych potrzeb. Możesz wybierać pomiędzy 3 różnymi wersjami: EXA8, EXA8S oraz EXA8 LI. Nawet najprostszy model dostarcza wiele narzędzi do monitorowania i zabezpieczania infrastruktury IT. Dodatkowo użytkownik nie musi opłacać żadnych licencji na oprogramowanie. Są one dożywotnie i zawarte w cenie zakupu.

Zadbaj o bezpieczeństwo IT i kompleksowo monitoruj sieć

Masz średnią lub dużą firmę i korzystasz z rozbudowanej infrastruktury informatycznej? Skorzystaj w takim razie z naszej oferty i już dziś zamów nowoczesną platformę Cubro EXA8. W Alstor SDS skorzystasz z atrakcyjnych cen i profesjonalnego wsparcia technicznego. Z naszą pomocą idealnie dopasujesz urządzenie do specyfiki pracy swojego biznesu. Zadbaj o kompleksowe bezpieczeństwo IT w firmie.