Zaznacz stronę

Zespół Alstor SDS wraz z Partnerami Ivanti oraz Damiko dziękują za wzięcie udziału w konferencji pt. „Bezpieczeństwo i niezawodność systemów informatycznych” organizowanej przez GigaCon w Krakowie.

 

W celu zapewnienia pracownikom sprawnego korzystania z całej infrastruktury IT, koniecznością staje się umożliwienie im dostępu do zasobów firmy, w której są zatrudnieni. Wiedza o firmowych zasobach jest również kluczowa z punku widzenia administratorów – pozwala na sprawowanie przez nich profesjonalnej kontroli nad środowiskiem IT oraz zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Firma Ivanti specjalizuje się w projektowaniu i dostarczaniu narzędzi służących zarządzaniu infrastrukturą IT. Dostarczane przez Ivanti rozwiązania mogą spełniać w firmie wiele zadań – począwszy od prowadzenia ewidencji sprzętu i oprogramowania, poprzez zarządzanie licencjami oraz optymalizację ich wykorzystania, skończywszy na dokonywaniu aktualizacji aplikacji oraz integracji z systemami typu ITSM. Do najważniejszych korzyści wynikających ze stosowania rozwiązań marki Ivanti zaliczamy oszczędność czasu i wysiłku pracowników działu IT oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w firmie – co bezpośrednio przekłada się na eliminację strat finansowych, które mogłyby wystąpić w przypadku cyberataku.

Według wszystkich ekspertów ds. ochrony środowisk IT dwiema koniecznymi czynnościami, które należy wykonywać na bieżąco, są kontrola antywirusowa (chroni przed znanymi zagrożeniami) oraz aktualizacja systemów operacyjnych i aplikacji (eliminuje luki w oprogramowaniu, które mogą być wykorzystane przez cyberprzestępców w sposób nieznany producentom narzędzi antywirusowych). Ivanti proponuje swoim klientom przeznaczony dla Endpoint Managera moduł Patch Management, który w bardzo dużym stopniu automatyzuje proces wgrywania poprawek i aktualizacji do posiadanego przez firmę oprogramowania.

Niestety, producenci systemów operacyjnych i aplikacji nie są w stanie wykryć wszystkich luk, za pośrednictwem których można włamać się do systemu. Dlatego do oferty Ivanti dołączono oprogramowanie Application Control, wykorzystujące białe i czarne listy do minimalizowania ryzyka uruchomienia niepożądanych aplikacji oraz wiążące na sztywno typy plików z oprogramowaniem, za pomocą których można je otworzyć (opisany mechanizm  skutecznie eliminuje ryzyko zainfekowania np. makr w plikach Microsoft Office przez inne aplikacje niż te, które są dopuszczone przez Application Control).

CRN.pl

Podczas drugiej w tym roku edycji konferencji GigaCon Bin ekspert firmy Ivanti, Bogdan Lontkowski (Dyrektor regionalny na Polskę, Czechy, Słowację i kraje bałtyckie) wygłosił prelekcję pt. „Bezpieczeństwo według Ivanti”.

BOGDAN LONTKOWSKI

Dyrektor Regionalny na Polskę, Czechy, Słowację i kraje bałtyckie w firmie Ivanti

Od 30 lat w branży IT. Był prezesem JTT Czechy rozwijając skutecznie sprzedaż do krajów ościennych. Przez 8 lat zajmował się z sukcesem budowaniem kanału partnerskiego i działu Consumer w Fujitsu-Siemens. Kilka następnych lat odpowiadał w Microsoft za międzynarodowych klientów w dziale OEM MNA.
Od siedmiu lat będąc na pozycji Dyrektora Regionalnego buduje pozycję Ivanti (wcześniej LANDESK) w regionie, w oparciu o kanał partnerski.

Podczas wydarzenia poruszono zagadnienia związane z:

 • zarządzaniem bezpieczeństwem informacji
 • zapewnianiem bezpieczeństwa danych w usługach chmurowych
 • systemami audytu bezpieczeństwa (skanery), systemy kontroli włamań
 • oprogramowaniem i urządzeniami szyfrującymi
 • zarządzaniem tożsamością – kontrola dostępu
 • systemami firewall i VPN
 • oprogramowaniem oraz systemami antywirusowymi
 • serwerami usług sieciowych
 • systemami klastrowymi
 • bezpieczeństwem i niezawodnością systemów baz danych
 • polityką bezpieczeństwa
 • fizycznymi zabezpieczeniami infrastruktury systemów o znaczeniu krytycznym
 • pamięciami masowymi i systemami archiwizacji danych
 • ciągłością działania, disaster recovery
 • zarządzaniem bezpieczeństwem urządzeń mobilnych
 • bezpieczeństwem transakcji elektronicznych.

Fotorelacja:

Termin: 12 września 2019