Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Kompleksowe rozwiązania HPC

High Performance Computing (HPC), tym terminem określamy wysoko wydajne obliczenia komputerowe na specjalnie do tego celu tworzonej infrastrukturze IT, obejmującej serwery dużej mocy, połączone bardzo szybką siecią z dostępem do dużych ilości danych. Najczęściej obliczenia te są jednocześnie wykonywane przez wielu użytkowników. Aplikacje w tym środowisku są projektowane w taki sposób, aby optymalnie wykorzystywać zasoby oraz zapewniać równoległość operacji, co daje możliwości wzrostu wydajności wraz ze zwiększaniem dostępnej infrastruktury.

W naszej ofercie znajdują się kompleksowe linie sprzętu i oprogramowania oraz systemy wsparcia aplikacji dedykowane obliczeniom o wysokiej wydajności (HPC). Nasi dostawcy koncentrując się na rozwoju innowacyjności wprowadzają nowe rozwiązania w dziedzinie badań i rozwoju nad HPC, projektowania systemów oraz budowy, wdrażania, eksploatacji, serwisowania i konserwacji superkomputerów.

Jednym z naszych dostawców jest Inspur, który od 1999 roku jest zaangażowany w badania nad obliczeniami o wysokiej wydajności. Firma w celu opracowania wysokowydajnych systemów klastrowych, od samego początku podążała za „pragmatyczną strategią rozwoju opartą na aplikacjach”. Opierając się na wydajnej platformie sprzętowej, stale uzupełnia i doskonali się w zakresie specjalistycznej wiedzy o wysokiej wydajności. Zespół projektowy Inspur wprowadził serię niezawodnych i wydajnych produktów sprzętowych oraz rozwiązań programistycznych. Kolejnym dostawcą jest Supermicro, który tworzy niestandardowe projekty rozwiązań, spełniające najtrudniejsze wyzwania w zakresie projektowania i wdrażania HPC. Oferta tego producenta dot. wysokowydajnych serwerów i systemów pamięci masowej pozwala tworzyć unikalne konfiguracje, aby sprostać wszelkim obciążeniom. Strategia Supermicro First-to-Market gwarantuje, że klienci zawsze korzystają z najnowszych i najlepszych technologii. Z uwagi na to, że HPC coraz częściej przeplata się z AI, to nacisk na obliczenia z dużą precyzją nieustannie rośnie. Fascynujące i całkowicie nowe odkrycia w niektórych z najbardziej złożonych rozwiązań HPC są możliwe dzięki systemom AI, a żeby nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową dla aplikacji łączących HPC z AI, Supermicro oferuje wszechstronne rozwiązania klastrowe o wysokiej skalowalności i konfigurowalności.

Systemy HPC składają się z:

Architektury sprzętu: gdzie serwery zapewniają szeroką gamę architektury sprzętowej, obsługę procesorów serii Intel Xeon, IBM Power Series, Intel Xeon PHI, karty akceleratorów FPGA i NVIDIA GPU oraz wiele innych koprocesorów. W przypadku systemów pamięci masowej ważna jest obsługa pamięci rozproszonych, obiektów oraz scentralizowane przechowywanie; a w przypadku systemów sieciowych szybka sieć Mellanox lub Omni-Path w oparciu o rzeczywiste środowisko aplikacji klienta i analizę wąskich gardeł systemu w celu doboru odpowiedniego sprzętu.

Architektury systemu: obsługujące szeroką gamę platform systemowych, zapewniających profesjonalne projektowanie i usługi konstrukcyjne w równoległym środowisku. W celu zapewnienia wielowariantowej kompilacji środowiska operacyjnego, wspiera klientów pod kątem konfiguracji środowiska równoległego, w tym środowiska kompilatora i operacyjnego, z wybranym przez nich sprzętem i ich faktycznymi potrzebami.

Platformy zarządzania: interfejs operacyjny i standardowy interfejs sieciowy umożliwiają klientom monitorowanie stanu pracy sprzętu oraz zdalne zarządzanie. Program do planowania zadań umożliwia unifikację zarządzania i monitorowania wszystkich zasobów obliczeniowych np. opracowane przez firmę Inspur oprogramowanie Teye do analizy mikroarchitektury jest w stanie monitorować i zbierać dane dotyczące najmniejszych zmian sprzętu. Teye wspiera użytkowników w analizowaniu stosowanych przez nich aplikacji, pod kątem wąskich gardeł oraz pozwala dokonywać ich optymalizacji.

Usługi optymalizacji aplikacji: Nasz dostawca Inspur uruchomił wraz z NVIDA i INTEL wspólne laboratoria. Podczas badań, firmy zdobyły doświadczenie w heterogenicznej migracji i tuningu. Każdego roku są przeprowadzone szkolenia zakończone wydaniem certyfikatu dla inżynierów aplikacji.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Inspur | Supermicro | Mellanox TechnologiesSolarflare | Intel | ScaleMP

Osoby kontaktowe:

Piotr Król

Product Manager
tel. +48 (22) 510 24 87
p.krol@alstorsds.pl

Marcin Bogucki

Product Manager
tel. +48 (22) 510 24 37
m.bogucki@alstorsds.pl