Zaznacz stronę

Epidemia COVID-19 niezaprzeczalnie zagraża osobom o obniżonej odporności – ludziom w podeszłym wieku oraz tym wszystkim, którzy zmagają się z poważnymi chorobami. I z tymi właśnie osobami, oraz z już chorymi na COVID mają, przede wszystkim, kontakt lekarze, pielęgniarki, ratownicy i inni pracownicy placówek ochrony zdrowia.

Z tej licznej grupy pracowników służby zdrowia, najczęstszy kontakt z różnymi pacjentami mają radiolodzy. Bez radiologii nie ma mowy o diagnostyce (prześwietlenia, tomografia, rezonans, badania USG). Bez zdiagnozowanej dolegliwości ustalenie procesu leczenia jest niemożliwe. Radiolog jest filarem szpitala. Jednym ze sposobów ograniczenia ryzyka jego choroby jest praca zdalna – teleradiologia, która w polskim systemie opieki zdrowotnej funkcjonuje już od ponad dziesięciu lat w formie usług. Jakie są więc niezbędne warunki techniczne by radiolog mógł bezpiecznie pracować zdalnie na rzecz szpitala, czy przychodni?

Oto one:

 1. Łącze internetowe o odpowiedniej przepustowości.
 2. Dostęp szyfrowany do sieci szpitalnej gwarantujący bezpieczeństwo przesyłania tych jakże wrażliwych danych.
 3. Komputer z kartą graficzną, spełniający wymagania sprzętowe wskazane przez dostawcę oprogramowania oraz posiadający wystarczającą ilość miejsca na twardym dysku.
 4. Monitor diagnostyczny spełniający wymagania „Rozporządzenia” – na przykład LG 32HL512D dla RTG, CT i MR lub 31HN713D.
 5. Monitor opisowy – na przykład 27UL850-W, czy 24BK750Y.

 

Przykładowe modele monitorów, wspierające prace radiologów:

LG 32HL512D
 • diagnostyczny 8 MPix kolorowy monitor medyczny
 • certyfikat FDA 510(k) pozwala na pracę z różnego rodzaju badaniami takimi jak MRI, CT czy endoskopia
 • Multi Resolution Mode pozwala na zmianę rozdzielczości wyświetlanych obrazów: 8 MPix, 6 MPix, 4 MPix
 • funkcja Auto Luminance Calibration kontrolująca obraz wyświetlany na monitorze w oparciu o wbudowany czujnik
 • predefiniowany tryb “Pathology Mode” do analizy tychże badań
 • funkcja Dual Controller i PBP
 • podstawa zapewniająca wysoką ergonomię pracy
LG 31HN713D
 • diagnostyczny 12 MPix kolorowy monitor medyczny
 • certyfikat FDA 510(k) pozwala na pracę z różnego rodzaju badaniami takimi jak MRI, CT czy endoskopia
 • Multi Resolution Mode pozwala na zmianę rozdzielczości wyświetlanych obrazów: 12 MPix, 6 MPix
 • Internal front-sensor pozwalający na kalibrację monitora
 • predefiniowany tryb “Pathology Mode” do analizy tychże badań
 • funkcja Focus View Mode pozwalająca na szczegółową diagnozę fragmentów wyświetlanych obrazów
 • funkcja Light Box umożliwiająca podgląd zdjęć na kliszach (funkcja negatoskopu)
LG 21HK512D
 • diagnostyczny 3 MPix kolorowy monitor medyczny
 • certyfikat FDA 510(k) pozwala na pracę z różnego rodzaju badaniami takimi jak CT czy angiografia
 • funkcja Automatic Brightness Stabilization pracująca w oparciu o czujnik Auto Luminance Sensor stabilizuje poziom jasności monitora w czasie jego pracy
 • funkcja Built-in Remote and Self Calibration (z Internal Front Sensor) zapewnia stałą kontrolę parametrów wyświetlanych obrazów
 • podstawa zapewniająca wysoką ergonomię pracy

Standardowe stanowisko lekarza diagnosty:

rotacja monitora LG v2Standardowe stanowisko lekarza diagnosty składa się najczęściej z dwóch monitorów diagnostycznych, oraz jednego monitora biurowego do opisu obrazów z różnych badań. Mając na uwadze podniesienie komfortu pracy lekarzy, czołowi producenci monitorów oferują obecnie 6-MPix, 8-MPix oraz 12-MPix monitory, które wyświetlając jednocześnie wszystkie informacje, zastępują wspomniane wyżej stacje trójmonitorowe.

Najważniejszym udogodnieniem przy zastosowaniu jednego monitora diagnostycznego jest możliwość wyświetlenia obrazów z różnych badań, takich jak radiografia cyfrowa, tomografia komputerowa, rentgen, czy rezonans magnetyczny w dowolnej konfiguracji, dogodnej dla radiologa. Łatwość nawigacji miedzy wieloma obrazami, brak ramki rozdzielającej dwa monitory i mniejsza przestrzeń zajęta na biurku to najważniejsze atuty takiego rozwiązania.

Przyspiesza to postawienie diagnozy przez radiologa, zwiększając jego produktywność. Ułatwia obsługę od strony administratora, który ma pod opieką jeden monitor zamiast trzech (kalibracja, testy akceptacyjne dla monitorów diagnostycznych) i obsługę serwisową, gdzie prawdopodobieństwo uszkodzenia jednego monitora z trzech i zablokowania pracy stacji diagnostycznej jest wysokie.

Rozwiązania medyczne marki LG dostępne w Alstor SDS objęte są serwisem „Next Day”. Zarówno magazyn jak i sieć dealerska dostępna jest na terenie Europy. To pozwala zapewnić stałą dostępność rozwiązań oraz bardzo krótki czas dostawy urządzeń do placówek medycznych.

Detektor RTG - LG
Poza monitorami diagnostycznymi marki LG, dostępne są również ultralekkie, podręczne i bezprzewodowe detektory RTG. Te urządzenia usprawniają pracę techników i ekspertów pracowni rentgenowskich. Są również idealnym rozwiązaniem, które pozwala zminimalizować kontakt z pacjentem.

 

O szczegóły pytaj swojego opiekuna handlowego:

Zapytaj o rozwiązania LG naszego specjalistę handlowego:

Jakub Bala

Key Account Manager
tel. +48 609 807 177
j.bala@alstorsds.pl