Zaznacz stronę

Profitap, światowy ekspert w tworzeniu rozwiązań do analizy sieci i przechwytywania ruchu oraz NetAlly, międzynarodowy lider w ręcznych rozwiązaniach do testowania przewodowych i bezprzewodowych sieci dostępowych, ogłosili partnerstwo. Celem tej współpracy jest opracowanie rozwiązania, które ma pomóc analitykom sieciowym, w skutecznym pozyskiwaniu odpowiednich pakietów za pierwszym razem.

Jeśli chodzi o przechwytywanie pakietów i rozwiązywanie problemów, analitycy sieciowi muszą być w stanie wejść na ścieżkę pakietów, wiedząc dokładnie, w którym miejscu powinni się podłączyć żeby skutecznie monitorować ruch oraz przechwytywać pakiety, z pełną szybkością łącza. Następnie muszą je przesyłać z urządzenia przechwytującego do maszyny analitycznej. Bez odpowiednich narzędzi przejmowanie, zapisywanie i analiza pakietów jest skomplikowana i trudna. Profitap i NetAlly dzięki współpracy zapewniają bezproblemową integrację między IOTA i TAPami agregacyjnymi od Profitap oraz NetAlly EtherScope™ nXG. Takie rozwiązanie umożliwia przedsiębiorstwom szybkie przechwytywanie właściwych pakietów, we właściwym czasie i we właściwym miejscu.

Bez odpowiednich pakietów analiza jest bezużyteczna. Pomysł stworzenia IOTA pojawił się po wysłuchaniu niektórych problemów zespołów IT / SecOp i analityków sieciowych, z którymi rozmawialiśmy. Wszyscy szukali nieinwazyjnego urządzenia do przechwytywania sieci, które mogłoby przechwytywać wszystkie nieprzetworzone dane pakietowe do pamięci wewnętrznej, a także analizować ruch bezpośrednio na urządzeniu. Dzięki temu nowemu elementowi naszego portfolio nie tylko możesz przechwytywać pakiety przez długi czas, ale także wizualizować, co dzieje się w Twojej sieci.

 

Laurent Schirck

CTO, Profitap

W sieci o wysokiej dostępności nie można dopuścić do utraty pojedynczego urządzenia lub źródła zasilania ze względu na ryzyko przerwania łączności sieciowej. Profitap’s Aggregation TAP przesyła ruch z maksymalnie 4 łączy In-Line (8 portów) do 1 wyjścia SFP+ 1G-10G, zaprojektowanego z połączeniem typu fail-safe in-line, aby zapewnić nieprzerwane działanie sieci w przypadku utraty zasilania. Dzięki umieszczeniu TAP’a agregacyjnego w kluczowych lokalizacjach wewnątrz i na zewnątrz zapór ogniowych, ruch będzie przechwytywany przez EtherScope nXG, nowy interfejs użytkownika połączy przewodową i bezprzewodową analizę danych do testowania wydajności, przy pełnej szybkości łącza 10 Gb/s i będzie analizowany w IOTA, gdzie dane mogą być wizualizowane w różnych dopasowanych do wymagań użytkownika widokach, takich jak monitorowanie wydajności aplikacji, wykorzystanie przepustowości, opóźnienie, Top Talkers, rozwiązywanie problemów z TCP i wiele innych.

W ramach otrzymywania właściwych pakietów za pierwszym razem zespoły sieciowe często mają trudności ze znalezieniem urządzenia, do którego jest podłączone. Aby pomóc sprostać tym wyzwaniom, zaprojektowaliśmy EtherScope nXG jako najbardziej wszechstronny i wydajny przenośny tester sieci. Potężna technologia wykrywania sieci EtherScope nXG identyfikuje nieznane przełączniki, ukryte identyfikatory SSID i sondujące urządzenia Wi-Fi. W połączeniu z Profitap Booster i IOTA będziemy mieć wielofunkcyjne narzędzia, których można użyć do znalezienia rozwiązań problemów.

 

Dan Klimke

Dyrektor marketingu, NetAlly

O Profitap:
Profitap jest wiodącym producentem technologii monitorowania i analizy sieci. Profitap obsługuje centra danych i sieci korporacyjne za pomocą rozwiązań, które zapewniają pełny wgląd w ich krytyczną infrastrukturę IT oraz pomagają filtrować, przechwytywać i analizować dane w celu zmniejszenia MTTR i osiągnięcia celów wydajności oraz bezpieczeństwa. Dzięki udokumentowanej historii i klientom z branży telekomunikacyjnej, administracji publicznej, przemysłu lotniczego, przemysłu / inżynierii i rynków finansowych, rozwiązania Profitap zapewniają pełną widoczność i dostęp do sieci na całym świecie.

Aby dowiedzieć się więcej o Profitap, odwiedź naszą stronę

Rodzina rozwiązań do testowania i analizy sieci NetAlly® od dziesięcioleci pomaga inżynierom i technikom sieciowym w lepszym wdrażaniu, zarządzaniu i utrzymywaniu złożonych sieci przewodowych i bezprzewodowych. Od czasu stworzenia pierwszego w branży ręcznego analizatora sieci w 1993 roku, NetAlly nadal wyznacza standardy w zakresie analizy sieci przenośnych. Dzięki narzędziom obejmującym  m.in. LinkRunner®, OneTouch™, AirCheck™, NetAlly upraszcza złożoność testowania sieci, zapewnia natychmiastową widoczność, w celu skutecznego rozwiązywania problemów i umożliwia bezproblemową współpracę między personelem obiektu, a zdalnymi ekspertami.

Aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć, jak NetAlly pomaga profesjonalistom sieciowym w szybkim wykonywaniu pracy, odwiedź naszą stronę

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania Profitap i netAlly:

Michał Sobieski

Product Manager
m.sobieski@alstorsds.pl
tel.: +48 609 603 188