Zaznacz stronę

Administracja serwerami, aktualizacja oprogramowania czy troska o bezpieczeństwo informatyczne. To tylko część obowiązków związanych z utrzymaniem systemu IT w firmie. Oprogramowanie Ivanti Endpoint Manager ułatwia i przyspiesza ich realizację. Czym jest i jakie korzyści płyną z jego wdrożenia? Sprawdź już teraz!

Czym jest system Ivanti Endpoint Manager?

Przedsiębiorcy dążą do optymalizacji kosztów prowadzenia biznesu. Jednocześnie muszą zwiększać produktywność oraz konkurencyjność na rynku. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki wykorzystywaniu najnowszych systemów informatycznych. Przyspieszają pracę, ale wymagają kompleksowej opieki, by zachować sprawność i gwarantować bezpieczeństwo.
Zatrudnianie kolejnych informatyków często nie rozwiązuje problemu. Infrastruktura IT dynamicznie się rozrasta i człowiek nie jest w stanie fizycznie kontrolować wszystkich jej elementów. Z pomocą przychodzą systemy do zarządzania zasobami informatycznymi. Dzięki Ivanti Endpoint Manager wiele procesów jest automatyzowanych, a kontrola pozostałych staje się efektywna i przejrzysta.

Ivanti Endpoint Manager – główne korzyści płynące ze wdrożenia

Nowoczesne narzędzia do zarządzania zasobami IT bardzo szybko staną się sercem systemu informatycznego firmy. Ich wdrożenie w przedsiębiorstwie przynosi wiele korzyści, w tym przede wszystkim:

  • administrowanie komputerami PC, laptopami, serwerami i urządzeniami mobilnymi – oprogramowanie współpracuje z wszystkimi systemami operacyjnymi, w tym Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android,
  • szybsze logowanie użytkowników i zarządzanie ich grupami – wiele funkcji optymalizacyjnych skraca czas uwierzytelniania w systemie i ułatwia tworzenie profilów użytkowników,
  • pełna kontrola nad aktualizacjami – Ivanti Endpoint Manager monitoruje między innymi dostępność pakietów aktualizacyjnych,
  • automatyczna instalacja oprogramowania – kompleksowe zarządzanie grupami użytkowników umożliwia uruchomienie funkcji automatycznej dystrybucji programów. Po zalogowaniu narzędzie analizuje środowisko systemowe i uzupełnia ewentualne braki w aplikacjach,
  • kontrola ruchu w sieci wewnętrznej – narzędzie wykrywa podłączenie nowych urządzeń, analizuje ich oprogramowanie i sprawdza obecność potencjalnych zagrożeń dla systemu IT.

Prostota zarządzania zasobami informatycznymi

Narzędzia Ivanti Endpoint Manager wyposażone zostały w wiele zautomatyzowanych skryptów. Dzięki temu najważniejsze zadania są realizowane bez ingerencji użytkownika. Nie oznacza to jednak, że panel administracyjny staje się zbędny. Infrastruktura IT to złożony „organizm”, na który często składają się setki urządzeń i tysiące programów. Trudno wyobrazić sobie konfigurację każdego z tych elementów z osobna.

Z tego powodu Ivanti Endpoint Manager oferuje funkcjonalny i przejrzysty panel administracyjnych. Do wszystkich opcji można dostać się z poziomu jednego, prostego w obsłudze narzędzia. Całość nie ogranicza się tylko do elementów konfiguracyjnych. To również wygodny podgląd na działanie infrastruktury, dostęp do raportów, danych inwentaryzacyjnych i wiele więcej.

Korzystanie z tego rozwiązania gwarantuje wielopoziomową optymalizację kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Efektywne zarządzanie infrastrukturą IT poprawia bezpieczeństwo sieci i zwiększa jej wydajność. To przekłada się na poprawę konkurencyjności przedsiębiorstwa oraz sprawniejszą obsługę klienta. Scentralizowany system administracyjny ułatwia pracę informatykom i umożliwia unowocześnianie infrastruktury. Dodatkowo przedsiębiorca nie musi inwestować w nowe stanowiska pracy i zatrudniać kolejnych specjalistów z branży IT.

Zwiększ produktywność i optymalizuj koszty firmy

Inwestycja w profesjonalne narzędzia Ivanti Endpoint Manager przełoży się na lepsze funkcjonowanie Twojej firmy i szybko się zwróci. Jeśli szukasz takich rozwiązań dla swojego biznesu, zgłoś się do nas już dziś. W Alstor SDS proponujemy najnowocześniejsze systemy do zarządzania zasobami informatycznymi. Przejmiemy na siebie obowiązki związane z ich wdrożeniem oraz zapewnimy profesjonalne wsparcie techniczne. Zapraszamy!