Zaznacz stronę

Od 1 kwietnia 2019 roku nowa spółka Alstor SDS (wyodrębniony dział z Alstor Sp.j.) procedowała przeniesienie umów z dostawcami, których produkty stanowią trzon portfolio nowego podmiotu.

Po dwóch miesiącach wszystkie umowy dystrybucyjne dotyczące takich działów jak Infrastruktura IT i Data Center, Zarządzanie i Bezpieczeństwo IT, Serwery i pamięci masowe, Sieci informatyczne czy DMS zostały przeniesione na nową firmę. Do najważniejszych producentów, którzy dystrybuują swoje produkty i rozwiązania na rynku polskim, za pośrednictwem Alstor SDS Sp. z o.o. zaliczamy m.in. Fujitsu, Panasonic, Eaton, Vertiv, Socomec, Allied Telesis, Opengear, Ivanti, Inspur, Supermicro, Allegro Packets, Cubro i wiele innych.

Pomimo zmian organizacyjnych w obu spółkach Alstor SDS Sp. z o.o. oraz Alstor Sp. j., nie ucierpiała na tym jakość obsługi klienta. Nadto warto zaznaczyć, że oba podmioty mogą w jeszcze większym stopniu skupić się na swoim portfolio produktowym. Oferta obu spółek znacząco różni się między sobą, co umożliwia wyeliminowanie negatywnych efektów konkurencyjnych. Oba podmioty mają bardzo dobre wyniki, a jeżeli tego wymaga klient to firmy współpracują przy większych projektach.

Marcin Cichecki

Dyrektor handlowy, Alstor SDS Sp. z o.o.

Jeśli chodzi o plany rozwojowe Alstor SDS, to Zarząd spółki nieustannie pracuje nad pozyskaniem nowych dystrybucji – ostatnio portfolio firmy powiększyło się o specjalizowane rozwiązania ScaleMP, H5 audits czy Logic Vein. W najbliższym czasie pojawią się kolejni dostawcy – w chwili obecnej prowadzone są negocjacje z kilkoma znaczącymi producentami sprzętu IT. Pełną ofertę spółki można przeglądać na jej nowej stronie internetowej. Oprócz tradycyjnego portalu informacyjnego, w bieżącym tygodniu Alstor SDS uruchomiło elektroniczny katalog produktów, który jest dopracowywany przez dział marketingu oraz Product Managerów firmy.