Zaznacz stronę

Nieustanne zrywanie połączenia VoIP, gubienie pakietów danych czy brak komunikacji z komputerami. To tylko niektóre z popularnych problemów sieciowych. Zlokalizowanie usterki w warunkach domowych zwykle nie jest trudne. Sytuacja komplikuje się jednak w przypadku firm. Na infrastrukturę IT często składają się setki urządzeń i tysiące metrów przewodów. Jak w takim razie ułatwić sobie diagnozę? Wystarczy skorzystać z nowoczesnego analizatora sieciowego Allegro Packets. Sprawdź już teraz, dlaczego warto zainwestować w to urządzenie.

Do czego służy analizator sieciowy?

Nawet doświadczony specjalista może mieć problem z szybkim zlokalizowaniem usterki w obrębie infrastruktury IT. Skuteczne zarządzanie zasobami informatycznymi oznacza stawianie na nowoczesne narzędzia. Muszą one zwiększać niezawodność całego systemu.

Do narzędzi tych zalicza się właśnie analizatory infrastruktury IT. Sprzęt wyposażony jest w szereg programów przydatnych administratorom systemów informatycznych. Z ich pomocą można kompleksowo monitorować sieć. Co ważne, podgląd dotyczy nie tylko sytuacji bieżącej. Oprogramowanie archiwizuje dane, pozwalając użytkownikowi sprawdzić parametry sprzed wielu dni.

Funkcjonalność oprogramowania to dopiero połowa sukcesu. Dobry analizator powinien być urządzeniem niezawodnym, prostym w obsłudze, a do tego mobilnym. Wszystkie te zalety łączą w sobie urządzenia niemieckiego producenta Allegro Packets, które znajdziesz w naszym sklepie Alstor SDS.

3 najważniejsze zalety analizatora sieciowego Allegro Packets

Największą korzyścią wynikającą z inwestycji w ten sprzęt jest bezpieczeństwo i niezawodność działania infrastruktury. Doświadczeni informatycy mogą wykorzystać czytelny monitoring sieci do jej zabezpieczania. Niemiecka marka tych urządzeń doskonale wie, z jakimi wyzwaniami wiąże się współcześnie zarządzanie IT. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, skonstruowała bardzo funkcjonalny analizator sieciowy.

Jakie są jego najważniejsze zalety?

  1. Instalacja Plug&Play. Konfiguracja jeszcze nigdy nie była tak prosta. Podłącz urządzenie do sieci IT, a już po kilku sekundach będziesz mógł korzystać z jego pełnych możliwości. Analizator nie wymaga dodatkowego oprogramowania i żonglowania opcjami. Sprzęt można uruchomić w trybie mostu (bridge) lub podłączyć do portu lustrzanego bądź TAP-a.
  2. Duże możliwości zamknięte w poręcznej obudowie. Model Allegro Packets 200 to najmniejsze z urządzeń dostępnych w ofercie tego producenta. Obsługuje sieci o przepustowości aż do 100 Gb/s i dosłownie mieści się w kieszeni!
  3. Inteligentna analiza wydajności infrastruktury IT. Z obsługą tego analizatora poradzi sobie każdy. Wbudowane oprogramowanie skrupulatnie bada sieć i wyświetla znalezione problemy w postaci raportu. Algorytmy potrafią wykryć i przeanalizować nawet tzw. wąskie gardła. Z poziomu administratora możesz również kontrolować utracone pakiety, ustalając źródło występowania problemu.

Co zyskujesz dzięki analizatorom sieciowym Allegro Packets?

Niezawodność i wydajność działania sieci ma dziś kluczowe znaczenie dla każdego biznesu. Nie możesz oczywiście zapominać o bezpieczeństwie gromadzonych danych. Nieprawidłowości w działaniu sieci mogą sprzyjać ich utracie lub „otwierać furtki” cyberprzestępcom. Nie warto ryzykować – dzięki urządzeniom Allegro Packets możesz wygodnie i efektywnie monitorować całą sieć. To nie tylko szybsza reakcja na usterki, ale także opcja zapobiegania takim sytuacjom w przyszłości.

Jeśli szukasz oryginalnych analizatorów sieciowych tego producenta, już dziś zajrzyj do naszego sklepu internetowego Alstor SDS. Mamy sprzęt Allegro Packets między innymi w wersjach 200, 1000 oraz 1200. Gwarantujemy atrakcyjne ceny i oferujemy swoją pomoc w dokonaniu najlepszego wyboru. Dzięki nam obniżysz koszty utrzymania infrastruktury IT i zwiększysz jej niezawodność.